Cvičení mrtvice

Mrtvice je jednou z nejčastějších chorob v oboru vnitřního lékařství a neurologie a stále častěji se vyskytuje u starších pacientů. Mohou však také trpět mladší lidé, jako jsou děti nebo dospívající mrtvice v důsledku nehod nebo vrozených krev poruchy. Fyzioterapie se používá při rehabilitaci mrtvice pacientů a obnovuje nedostatečné funkce pohybového aparátu.

Ve většině případů je muskuloskeletální systém postižen cévní mozkovou příhodou a může pacientům bránit v nezávislosti. V závislosti na stupni závažnosti mohou být postiženy jednotlivé končetiny nebo celá polovina těla. Například ve fyzioterapii je pacientova fyzická stav na tomto základě je hodnocena a terapie je plánována. Čím dříve terapie začne, tím lepší bude zlepšení. Komplexní informace k tomuto tématu naleznete v článcích:

  • Mrtvice
  • Příznaky mozkové mrtvice

Cvičení pro doma

V následující části jsou uvedena cvičení pro pacienty, kteří mohou provádět cvičení samostatně. Je důležité provádět cvičení pravidelně. Ty by měly být založeny na individuálních každodenních činnostech pacienta.

Proto jsou zde uvedena cvičení, která trénují typické činnosti (např. Chůzi). Cvičení probíhají přímo v aktivitě. 1) Chůze První činností, která se procvičuje, je chůze.

Pokud potřebujete pomůcku pro chůzi (např. Rolátor), použijte ji. Jinak jděte bez pomoci a jděte na velkou vzdálenost. Ujistěte se, že na cestě nehrozí nebezpečí zakopnutí.

Začněte chodit a nohy vytáhněte až k horní části těla. Vaše paže jdou v rytmu s nohama a pohybují se s nimi vpřed. Tímto způsobem nechodíte volně, ale pochodujete.

Rychlost chůze závisí na vašem pocitu bezpečí. Rychlost zde není důležitá a větší pozornost je věnována vytahování nohou nahoru. Tím se trénují svaly nohou, které jsou důležité pro chůzi.

Délka cvičení závisí na tom, jak se cítíte. Vždy si poznamenejte celkovou dobu, kterou jste prošli, a zvyšte ji v příštích několika týdnech. Vždy začněte s přestávkami.

3) Zůstatek cvičení Pro posílení svalstva trupu můžete použít vzduchový polštář nebo Pezzi míč. Kromě síly si také procvičíte svoji vyvážit. Pokud máte příliš mnoho vyvážit problémy, sedněte si na normální židli.

Zůstaňte sedět vzpřímeně. The krk je protáhlá, ramena směřují dozadu a truhla se pohybuje vpřed jako v a rozjímání držení těla. Udržujte břicho napnuté a držte tuto pozici znovu podle toho, jak se cítíte, a poté prodlužte dobu cvičení.

Hledáte více balančních cvičení? 3) Cviky na vyvážení K posílení svalů trupu můžete použít vzduchový polštář nebo Pezzi míč. Kromě síly budete také cvičit rovnováhu.

Pokud máte příliš mnoho problémů s rovnováhou, posaďte se na normální židli. Zůstaňte sedět vzpřímeně. The krk je protáhlá, ramena směřují dozadu a truhla se pohybuje vpřed jako v a rozjímání držení těla. Udržujte břicho napnuté a držte tuto pozici znovu podle toho, jak se cítíte, a poté prodlužte dobu cvičení. Hledáte více balančních cvičení?