Léčba po operaci | Artróza ramene (omartróza)

Léčba po operaci

Samozřejmě, operace ramene artróza vede k poškození a podráždění tkání. I když se snažíme tato zranění minimalizovat, silné otoky a bolest v oblasti ramen je třeba počítat, zejména v prvních dnech po operaci. Za tímto účelem je pacientovi poskytována antirevmatická léčiva, jako jsou NSAID (nesteroidní antirevmatika, jako je Ibuprofen or Novalgin).

Dále může pacient ulevit bolest a podporují redukci otoku krátkými intervaly chlazení 2-3 minuty. Fyzioterapeutická pooperační léčba navíc začíná jen několik dní po operaci a může jemně bojovat s otoky v tkáni manuálním lymfy odvodnění, což pomáhá snížit bolest. Při mobilizaci paže se bere v úvahu bolest, zvláště na začátku pooperační léčby. Kromě léčby a fyzioterapie lze během pooperační léčby použít také pohybovou dlahu. Součástí doléčení po operaci ramene jsou také kontrolní rentgenové snímky a vyšetření lékařem ke kontrole výsledků operace.

Prognóza

Prognóza ramene artróza záleží na mnoha individuálních faktorech. Byl artróza léčeni konzervativními terapiemi nebo byla nutná operace? Obecně platí, že čím dříve je léčba zahájena, tím lepší je prognóza.

Artrózu nelze vyléčit, ale její postup a příznaky lze omezit konzervativními nebo chirurgickými opatřeními. Při konzervativní léčbě aktivovaná artróza (akutní zánět) může vést k opakovanému a závažnému zánětu. V závislosti na profesionální činnosti může artróza vést ke krátkodobé pracovní neschopnosti.

Některé činnosti, jako je práce nad hlavou nebo zvedání těžkých břemen, již nemusí být možné, takže je třeba vzít v úvahu pracovní neschopnost. Po operaci lze očekávat několik týdnů pracovní neschopnost. Je obtížné poskytnout obecné podrobnosti, protože proces hojení a schopnost pracovat velmi závisí na podmínkách, v nichž se jedinec nachází.