Diagnóza | Koutek úst

Diagnóza

Ať už je to roh ústa je roztrhán kvůli nedostatku tekutin nebo kvůli nemoci, může pacient často určit v autodiagnostice: Pokud pacient vypije dostatek tekutin po dobu 2 dnů bez zlepšení příznaků, pak je pravděpodobně příčinou zánět a lékař by měl být konzultován, kdo pak může prozkoumat popraskané koutky úst a Opar Simplexní infekce a v případě potřeby také provést a krev zkouška na cukr.

Příznaky

Roztrhané nebo popraskané rohy ústa jsou často velmi nepříjemné. Mohou být svědivé nebo prostě bolestivé. Mnoho pacientů nechce otevřít ústa správně ze strachu z dalších slz.

Kromě popraskaných koutků úst se mohou objevit i další příznaky. V Opar Simplexní infekce, koutky úst jsou nejen roztrhané, ale také zanícené a tvoří se puchýře, které jsou bolestivé a obvykle se po několika dnech zakryjí. Pokud má pacient nedostatek, jsou pravděpodobnější další příznaky nedostatku.

An nedostatek železa vede ke zvýšení únava a snížený výkon kromě popraskaných koutků úst. Neurodermatitida obvykle se projevuje v oblastech kůže, které jsou vystaveny velkému stresu, například v ohybu lokte, kde svědí, suchá kůže pak nastane. V případě cukrovka, rohy úst jsou často popraskané i přes dobře upravený diabetes, jako krev oběh je nedostatečný.

Terapie

Při léčbě popraskaných koutků úst je třeba nejprve vědět, proč k prasklinám v ústech dochází. Pokud je pacient dehydratovaný, musí jednoduše pít více tekutin, aby stimuloval krev cirkulace a aby se do rohů úst dostalo více tekutiny. Pokud však má pacient zanícené rohy úst v důsledku a Opar Simplexní infekce, masti, například s účinnou látkou Aciclovir, které se aplikují na popraskané, zanícené rohy úst a nechají se vsáknout, mohou pomoci.

Po několika dnech by mělo být viditelné zlepšení. Pokud existuje žehlička nebo nedostatek vitaminu, pacient by měl nedostatek kompenzovat buď prostřednictvím strava nebo v případě potřeby prostřednictvím tablet z lékárny. Pokud jsou popraskané rohy úst způsobeny cukrovka or neurodermatitida, měl by se pacient starat o léčbu těchto onemocnění a v případě potřeby pravidelně krémovat koutky úst zvlhčujícím krémem. Pokud má pacient svěšené koutky úst kvůli anatomickým stavům nebo předchozím onemocněním a chce je zvednout, často může pomoci pouze kosmetický zásah kosmetického chirurga. Před tím by se však měl pacient pokusit cvičit mimické svalstvo pomocí konkrétních cviků do takové míry, že se zvednou koutky úst.