Iris Diagnostics: Kritický přehled

Duhovka diagnostika je velmi kontroverzní jako diagnostický postup. V následujícím se dozvíte, které kritické body jsou obzvláště často vzneseny a jak kosatec je třeba posoudit diagnostiku.

Oprávněná kritika ortodoxní medicíny

Mezi ortodoxními lékaři kosatec Diagnostika nenajde příznivce. Naopak lékaři a vědci opakovaně poukazují na to, že samotná myšlenka diagnostiky duhovky je zcela špatná a postrádá jakýkoli vědecký základ.

Neexistují žádné nervové cesty, které by spojovaly celé tělo s duhovkou. Barevné skvrny a různé struktury, které mají předpokládanou důležitost v diagnostice duhovky, jsou normálními variacemi zdravé duhovky a nejsou nezávislými příznaky nemoci.

Samozřejmě existuje řada patologických změn duhovky. Patří mezi ně vrozené „díry“ v duhovce, které se nazývají duhovky colombs, a také maligní nádory duhovky. Tyto změny jsou však nezávislé a nejsou známkami změn v jiných orgánech.

Iris diagnostika - postranně obrácené přiřazení?

Druhý hlavní bod kritiky ortodoxních lékařů spočívá v přiřazení polovin těla k duhovce. Přímé mapování organismu na duhovce není možné, už jen proto, že nervové ústrojí mícha protínají se po vstupu do mozek a tak běží přesně zrcadlově obráceně.

Tvrzení irisdiagnostiků, že pravá polovina těla vyčnívá na pravou duhovku a levá polovina těla vyčnívá na levou duhovku, tedy nemá anatomický základ.

Varování vědeckého poradního výboru

Kritika diagnostiky duhovky je také kritická, protože diagnostické principy nejsou jednotné a v opakovaných studiích dospěli zástupci různých doktrín diagnostiky duhovky k velmi odlišným diagnózám u stejných pacientů. Pozice orgánů se nacházejí na různých místech na 20 různých mapách duhovky, které jsou uvnitř oběh pro diagnostiku.

Vědecký poradní výbor Německé lékařské asociace proto varuje před tímto postupem a variantou žák diagnostika, protože chybné diagnózy jsou pravděpodobné. A co víc, existuje řada soudně zdokumentovaných případů, kdy nesprávná diagnóza diagnostikou duhovky vedla k úmrtí pacienta.

Několik klinických studií navíc neprokázalo, že přesnost diagnostiky duhovky je vyšší než náhoda.

Zdraví pojišťovny rovněž nepodporují tento diagnostický postup: jednotně zastávají názor, že komunita pojištěného by neměla být zatížena náklady na postup, který prokazatelně neumožňuje učinit jakékoli prohlášení o zdravotním stavu.

Závěr: Diagnostika duhovky by nikdy neměla být jediným diagnostickým postupem

Ať už je modrá, zelená, hnědá, skvrnitá nebo skvrnitá, duhovka je individuální charakteristikou každého člověka. Je stejně nezaměnitelný jako otisk prstu a v bezpečnostní technologii se používá jako jedinečná identifikační funkce právě z tohoto důvodu.

To by bylo zcela nemožné, kdyby se duhovka měnila v závislosti na stavu zdraví. Anatomie duhovky a její struktura však zůstávají stabilní, stejně jako linie dlaně.

Samotná diagnostika duhovky není nebezpečná - oko je sledováno lupou nebo fotografováno. Avšak ti, kteří se spoléhají na diagnostiku duhovky jako na jediný diagnostický postup, riskují, že přehlížejí nemoci a dávají své zdraví v ohrožení.