Pásky - obvazy | Cvičení pro poranění vnitřních a vnějších vazů

Pásky - obvazy

Páskové řasy a obvazy se často používají k poranění vazů a nestabilitě v kolenní kloub. Rozlišuje se mezi stabilizační klasickou páskou a kinesiotape, což stěží omezuje pohyblivost lepeného spoje. Klasická páska může znehybnit kloub a sloužit jako dlaha.

Kinesiotape může mít různé funkce. Existují lymfatické systémy, které podporují odtok tkáňové tekutiny, která se hromadí při poranění a může bránit hojení. Bolest bodové pásky, které jsou přilepeny na určité body bolesti, aby je uvolnily, nebo pásky, které přímo ovlivňují šlachu zvednutím pojivové tkáně nebo dráždivé mechanoreceptory, jsou aplikovaná opatření. Páska může podporovat proces hojení a poskytovat stabilitu, ale není jediným terapeutickým nástrojem. Může pouze doplnit fyzioterapii a v případě potřeby lékařské zákroky.

Jak dlouhá přestávka?

Přerušení bylo založeno na zranění. V případě poranění vazů v kolenním kloubunapříklad je třeba odlišit natažené vazivo od a roztrhaný vaz. Přesné prohlášení o dobách přestávek je možné pouze po stanovení diagnózy a nálezů.

Zpravidla se předpokládá 5 dnů akutní zánětlivé fáze, během níž je vyvolána imobilizace nebo jemný bezbolestný pohyb. Poté následuje dalších 10 dní, během nichž se tkáň začne hojit, ale stále má malou schopnost nést váhu. Po cca.

3 týdny lze zahájit trénink pomalé obnovy. Tyto informace však nemusí nutně platit pro individuální proces hojení každé osoby. Obecný stav zdravíškolení stavV procesu hojení hraje roli věk a také psychický stav.

Včasné, ale také správně nastavené dávání fyziologických stimulů poškozeným strukturám umožňuje optimální regeneraci. Školení lze postupně zvyšovat. V závislosti na cíli pacienta (sportovec, profesionál atd.)

školení lze upravit. Po chirurgických zákrocích, např. Při doprovodných úrazech, určí délku přestávky lékař. Tento článek by vás mohl také zajímat: Roztrhané koleno nebo natržené kolenní vazy - Léčba a důležité informace