Příčiny / příznaky | Stenóza páteřního kanálu - domácí cvičení

Příčiny / příznaky

Příčiny spinální stenózy krční páteře mohou být změny v tělo obratle. Jsou částečně vrozené a částečně způsobené procesem stárnutí. Zejména sporty zahrnující extrémně dutou záda vedou k deformacím těl obratlů, včetně spondylolistézy.

Špatné držení těla může významně přispět ke zúžení páteřní kanál. Například pacienti s páteřní kanál stenóza v krční páteři může určitým způsobem zmírnit jejich příznaky hlava postoje, zatímco jiné způsobují výrazné zhoršení. Příznaky páteřní kanál stenóza v krční páteři se obvykle zákerne mění.

Náhlé změny se mohou objevit, pokud existuje také herniovaný disk nebo boule. Samotné zúžení nelze korigovat cvičeními, ale na symptomech souvisejících s držením těla lze pracovat pomocí fyzioterapeutických cvičení. Cvičení k úlevě od stávajících příznaků jsou také možná. Spinální stenózu nelze vyléčit pouze cvičením.

Cvičení po operaci

Po operaci spinální stenózy krční páteře krk je často po určitou dobu imobilizován, například krční ortézou. Během této doby se svaly krk se nepoužívají a stávají se slabšími. Po opětovném povolení pohybu je třeba provést stabilizační cvičení.

Důležitý je také posturální trénink krční páteře. Pokud již dříve došlo k nesprávnému držení těla, je vhodné jej trénovat, aby nedošlo k dalšímu poškození způsobenému tímto nesprávným zatížením. Fyzioterapie začíná jemnými pohybovými cvičeními k mobilizaci klouby a lze je doplnit izometrickými cvičeními.

Izometrický znamená, že svaly jsou napnuté bez pohybu kloubu. To lze provést na hlavanapříklad položením jedné ruky na tvář, pokusem přitlačit hlavu na ruku, ale rukou ji držet, aby nedocházelo k žádnému pohybu. Taková cvičení po operaci lze provádět ve všech směrech pohybu. Po operaci jsou nutné malé svaly koordinace a stabilizace také často trpí.

Často jich není dosaženo velkými pohyby nebo napětím. Koordinace k tomu je vhodné školení. The hlava a krk svaly lze velmi dobře trénovat vyvážit cvičení (stojící na terapeutické kuželce), cvičení vyžadující orientaci a reakci (chytání míče za určitých podmínek) nebo komplikované sekvence pohybů očí a hlavy.

Po operaci jsou struktury, které byly dříve komprimovány, znovu vystaveny. Do tréninkového programu by měly být také zahrnuty příznaky poruchy na periferii (například paže nebo nejistota chůze), aby byla zajištěna nejlepší možná regenerace poškozených struktur.

  • Hledáte informace o doléčení a dalších cvičeních? Pak je tento článek pro vás: OP Spinální kanál Stenóza Cervikální páteř - následná péče