Další terapeutická opatření Cvičení proti bolesti zad ve všech situacích

Další terapeutická opatření

Další opatření ve fyzioterapii k vyrovnání zpět bolest jsou pásková zařízení, elektroterapie, ruční manipulace, relaxační masáže (Dorn-und Breuss-masáž) a tepelné aplikace. Metody pasivní terapie však obvykle mají pouze akutní účinek a jsou pouze a doplněk k aktivní dlouhodobé terapii.

Shrnutí

Pro populární záda existuje kouzelné slovo bolest: pohyb. Zůstatek dlouhé statické polohy nebo stejné pohyby znovu a znovu. Protahujte, posilovejte a uvolňujte svaly trupu začleněním jednoduchých cvičení do svého každodenního života.

V nejlepším případě hledáte sportovní koníček po dlouhém dni v kanceláři, šťastné je nejen tělo, ale i psychika. Zadní bolest je jednou z nejčastějších stížností v naší společnosti - „sedící společnost“. Žádné tělo však není určeno pro statické polohy a věčné sezení.

Jednostranná a nefyziologická zátěž je obvykle příčinou nepříjemné bolesti. Meziobratlové ploténky jsou zatěžovány jednostranně, pasivní struktury jsou přetíženy, svaly jsou napnuté a zhoršují se kvůli nedostatku pohybu. Náhlé pohyby mohou dokonce vést k ústřel.

Naše záda je tvořena stabilním stožárem - páteří - střídavě meziobratlovými ploténkami a těly obratlů, které zajišťují stabilitu, ale také pohyb. Tento stožár drží různé vazy. To popisuje pasivní část.

Aktivní částí jsou naše svaly. V několika vrstvách obklopují páteř, spojují se kosti, zajišťují stabilitu (držení svalů) a zároveň umožňují pohyb. Co se však nepoužívá, naše tělo se rozpadá nebo se přizpůsobuje daným okolnostem.

Výsledkem jsou posturální slabosti, herniované disky, ztuhlost, omezený pohyb a v první řadě bolest v zádech. Toto je rozšířené populární onemocnění - ale při východisku bude klíčové slovo aktivní. V tomto článku jsou představena jednoduchá efektivní cvičení pro různé části páteře.