Další terapeutická opatření Cvičení pro herniovaný disk

Další terapeutická opatření

Chcete-li zabránit nebo léčit jiný herniovaný disk, měli byste nejen zvážit strečink a posilovací cvičení, ale také masáže, prakový stůl, horké obklady, výšivky, elektroterapie, ergonomie práce, a škola zpět or jóga cvičení. Pokud lze cvičení provádět pouze pod bolest, vodní gymnastika je dobrá volba. Zde se využívá vztlak a současně se posilují páteřní svaly.

Shrnutí

Vzhledem k tomu, že herniovaný disk je ve většině případů způsoben nedostatkem pohybu a jednostranným namáháním, měli byste analyzovat svůj denní režim a integrovat do pohybů rozmanitost. Doporučuje se proto nejprve začít s fyzioterapeutickými cviky na páteř. Měli byste být kreativní a své cviky značně obměňovat. Vyvarujte se však prudkých pohybů a silných rotací.

Sport jako tenis a squash nejsou vhodné. Tai chi, plavání nebo se doporučuje speciální fyzioterapie pro příznaky míšního disku. Je rozumné začlenit určitá cvičení do každodenního života.

Například je možné využít polední přestávky na krátké procházky nebo na procházky strečink cvičení na PC každou půl hodinu po dobu 5 minut. S nejjednodušším z AIDS (tenis koule, lehké činky, terabandy, podložku na cvičení, dřevěné hole) můžete získat a implementovat řadu cvičení, abyste zabránili novému zasunutý disk nebo k léčbě existujícího uklouznutého disku terapeuticky.