Léčba | Nefrotický syndrom

Zacházení

V kauzální terapii glukokortikoidy nebo se obvykle používají silněji působící léky. Inhibují zánětlivé procesy, a proto mají zabránit dalšímu poškození ledvina tak daleko, jak je to jen možné. Pokud je příznak vysoký krevní tlak, antihypertenziva, jako je Inhibitory ACE nebo Sartan.

Pokud je vylučování vody výrazně sníženo nebo pokud se v těle hromadí voda, diuretika lze použít k podpoře vylučování vody a vyplavování vody z těla. Statiny se používají k léčbě v hypercholesterolémie, V případě nefrotický syndrom, trombóza profylaxe ve formě perorálních antikoagulancií (antikoagulancií) je také často důležitá.

V tomto případě, heparin by nemělo být uvedeno, protože jeho účinek je založen na aktivaci antitrombinu III, a proto by byl v případě stávajícího nedostatku neúčinný. Kortizon patří do skupiny glukokortikoidy. Ty jsou zvláště zodpovědné za inhibici zánětlivých procesů v těle.

Pokud je příčinou nefrotický syndrom je tedy nemoc, která zahrnuje zánět, kortizon lze použít k terapii. Homeopatie je založen na skutečnosti, že účinná nebo dokonce toxická látka je extrémně silně zředěna. Prostřednictvím různých metod ředění by měl zůstat pouze požadovaný účinek.

Tato myšlenka je však v rozporu se současným stavem vědy a účinek jednotlivých látek nelze prokázat. Exkluzivní homeopatická terapie by proto nikdy neměla být prováděna. Nicméně od té doby homeopatie přináší zlepšení pomocí některých patentů, může jej kromě lékařské terapie provádět i lékař.

Homeopatie se většinou používá k léčbě nefrotický syndrom pokud je příčinou autoimunitní onemocnění. V případě nefrotického syndromu je třeba vzít v úvahu několik věcí strava. Za prvé, nemělo by se jíst příliš mnoho bílkovin.

Vzhledem k tomu, póry filtru v ledvina jsou zvětšeny, vylučuje se více bílkovin. Mohou se však také zaseknout a blokovat další průběh ledvinaodvodňovací systém. To může vést k dalšímu poškození ledvin.

Stále by však mělo být konzumováno dostatek bílkovin, aby se zabránilo jejich výraznosti podvýživa. Doporučuje se příjem bílkovin přibližně 1.4 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti denně. Na druhou stranu by z toho nemělo být vyloučeno tolik soli strava. To váže více vody v těle, a tím podporuje zadržování vody a vysoký krevní tlak. Proto by mělo být do jídla a pití přijímáno pouze 6 g stolní soli.