Bolest v prohlubni kolena při běhání | Bolest v prohlubni kolena, cvičení a terapie

Bolest v prohlubni kolena při běhání

Běžci mají často koleno bolest po jogging. Zejména na začátku tréninku nebo po delší abstinenci od sportu je to často pozorováno a nedělá si starosti. V tomto případě netrénovaný sval a pojivové tkáně vede ke krátkodobému akutnímu přetížení.

Nicméně, pokud bolest přetrvává déle než několik dní, je to signál, který je třeba brát vážně. An zánět v koleni lze předpokládat. Poté se objeví typické zánětlivé příznaky, jako je otok a oteplování.

Může také způsobit zánět burzy v koleni bolest v dutina kolena. Další možností by mohla být dysplázie čéšky (nesprávná poloha čéšky), protože čéška je vystavena vysokému stresu, zvláště když jogging. Tendinózy, tj. Poranění vazivového aparátu nebo svalového úponu šlachy, nejsou také neobvyklé, protože zejména šlachy svalových svazků jsou vystaveny silnému namáhání jogging. Abyste se v budoucnu vyhnuli příznakům přetížení, měli byste zahájit tréninkový program pomalu a poté, v závislosti na své kondici, postupně zvyšovat intenzitu tréninku.

Cvičení

1. houpat nohy Tak jednoduché, jak toto cvičení zní, je efektivní, protože koleno klouby nejsou během tohoto cvičení zatíženy, ale ulevilo se jim (zejména u osteoartrózy). Posaďte se na dostatečně vysokou lavičku nebo židli, aby se vaše nohy nedotýkaly podlahy. Záda jsou rovná a svislá.

Posuňte se tak dopředu, aby mezi zadní částí kolena a sedadlem byla mezera o šířce ruky. Nyní nechejte nohy střídavě viset. 2. vysoká pozice s míčem Dobré cvičení na posílení krev oběh nohou, lymfodrenáž nohou a koordinace je následující: Umístěte gymnastickou podložku nebo podložku s chodidlem ke zdi. Umístěte se do polohy na zádech a posuňte se tak blízko ke zdi, abyste si mohli ohnout koleny míč mezi nohama a pohybovat jimi nahoru a dolů zeď nohama.

Cvičte naboso, pomalu a přesně. Obměňujte pohyb míče do strany nebo krouživými pohyby. Obě nohy musí být vždy v kontaktu s míčem.

3. sólo noha osový trénink Tato tréninková jednotka slouží k boční stabilitě v kolenní kloub. Může být prováděno samostatně nebo jako partnerské cvičení. Umístěte se do polohy na zádech.

Postavte se nohama, vezměte si Pezziho míč nebo míč podobné velikosti a zafixujte ho chodidly (naboso). Ujistěte se, že obě nohy jsou umístěny tak, aby směřovaly v přímé ose ke konci chodidla a míč tvořil střed. Nyní pomalu pohybujte míčem směrem k vašemu tělu a od něj, přičemž udržujte osu rovnou.

4. strečink flexory Cílem tohoto cvičení je dosáhnout větší mobility v kolenní kloub protažením zad stehno a nižší noha svaly. V poloze na zádech uchopte obě ruce, uchopte koleno a přitáhněte ho co nejblíže k tělu. Vydržte v této poloze asi 30 sekund.

Dále zkuste natáhnout noha. Oběma rukama u zadní části kolena uchopte stehno a pomalu uvolňujte napětí, dokud nebude možné nohu natáhnout. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Dále strečink cvičení pro kolenní kloub jsou uloženy v článku Protahovací cvičení. Další cviky na kolenní kloub najdete na stránkách

  • Fyzioterapeutické cvičení koleno
  • Kolenní škola.
  • Roztrhaný meniskus - fyzioterapie