Protáhněte zádové svaly specifickými cviky | Jak mohu posílit zádové svaly?

Protáhněte zádové svaly konkrétními cviky

Pokud svaly nejsou dostatečně natažené kvůli nedostatku pohybu, svaly se zkrátí a „drží pohromadě“. To může vést nejen k napětí a bolest, ale po určité době může také značně omezit mobilitu. Tomuto problému lze čelit strečink.

By strečinksvaly znovu získají možnou délku pohybu. Křečové svaly jsou lépe zásobeny krev a může se zotavit. Proto strečink je základní pro uvolnění zádových svalů od napětí nebo bolest a udržovat je flexibilní.

Mělo by se to dělat nejen před a po úsilí, ale také mezi tím. Během provádění je důležité, aby se protahování provádělo pomalu. Pokud se tak nestane, svaly se stahují trhaným tahem, místo aby byly dlouhé a měkké.

Každý úsek by měl být držen po dobu nejméně 15-20 sekund. Následující cviky jsou dobré pro protažení zadních svalů. Ležíš na svém žaludek.

Lokty jsou ohnuté a ruce jsou položeny na úrovni podpaží. Předloktí spočívá na podložce. Nyní je nutné zvednout horní část těla a hlava nahoru, obratle po obratli, až do truhla je zvednutý. Paže zůstávají pasivní a neměly by pomáhat.

Jeden by měl přijít, jen pokud je to pohodlné. Druhé protahovací cvičení probíhá následovně: Sedněte si na přední hranu židle. Chodidla jsou umístěna do šíře kyčle.

Kolena jsou ohnutá asi o 90 stupňů. Nyní by měla být horní část těla pomalu srolována dopředu, dokud nebude spočívat na stehnech. The hlava sleduje pohyb a volně visí.

Paže visí po stranách. Zůstaňte v maximálním prodloužení po dobu nejméně 5 dechů. Pak otočte obratel po obratli.

Jak lze uvolnit zádové svaly?

V 80% případů, kdy si pacienti stěžují na záda bolest, nelze najít přesnou příčinu stížností. Často je na vině napětí nebo takzvané „zaseknuté fascie“. V medicíně je fascie pojivové tkáně který se skládá především z Kolagen, voda, cukr a Proteinů.

Fascie obklopuje orgány, svaly, kosti, vazy a šlachy a dává jim tvar a podporu. Protahují se po celém těle a zajišťují stabilitu, pružnost a plynulé pohyby. Nedostatek pohybu nebo nesprávné zatížení může způsobit, že jsou tyto fascie tuhé a nepohyblivé.

V hovorovém jazyce se říká, že fascie drží pohromadě. Poté se stanou pevnými a chudými krev oběh, a proto nejsou dostatečně zásobovány živinami. V důsledku nedostatku energie a otužování se v těchto bodech objevuje bolest.

V mírných stádiích se fascie mohou pohybem uvolnit a samy zmizet. Pokud však ztvrdnutí zádových svalů pokročilo, je třeba je cílenými masážemi uvolnit. The masáž pro uvolnění svalů a fascií se liší od klasického oleje nebo relaxace masáže, které slouží k relaxaci.

Manuální terapeut nebo masér cítí napnuté svalové řetězce a takzvané myogelózy (svalové uzly) a uvolňuje tyto spouštěcí body cílenými tahovými a tlakovými podněty. Ruční tření, hlazení, hnětení a chůze stimuluje krev oběh a může uvolnit napětí. I když masáže zmírní nebo dokonce odstraní stížnosti, příčiny zůstanou neléčeny. Aktivní trénink zadních svalů je nezbytný.