Grilovací omáčky a dipy

Léto je čas grilování. Na úspěšnou grilovací párty prostě patří: Lahůdkové omáčky, kečup a obvazy. Pikantní společníci dávají grilovaným surovinám pikantní tón a zaokrouhlují je chuť. Lahůdkové omáčky a dresinky jsou k dispozici v nejrůznějších příchutích. Kromě klasiky jako je kečup, majonéza a hořčice, jsou připravené omáčky a dresinky připravené k podávání na základě receptů z asijské nebo texmexské kuchyně nebo s exotickými přísadami, jako je tamarind nebo mango. Recepty jsou velmi rozmanité, ale v zásadě se řídí stejným principem.

Poklesy a co .: Co je v nich?

Obvykle obsahují ovoce nebo dužinu jako rajčatový protlak kečup. Mezi další přísady patří ocet jako okyselovač, cukr pro sladkost, sůl, olej jako nosič chuti a sušené byliny nebo koření z kajenský pepř na česnek na skořice pro pikantní chuť.

Emulgátorystabilizátory a zahušťovadla udržují přísady v suspenzi a zajišťují správnou konzistenci.

Která omáčka chutná nejlépe?

Červené a horké omáčky s kořením jsou vynikající k tmavému masu, zatímco lehčí verze, často připravované s bílým vínem ocet, chuť dobré k drůbeži, bílému masu nebo rybám.

Extra horké omáčky obvykle obsahují chilli nebo červené papriky. Lahodné omáčky a dresinky připravené ke stolu byly při jejich výrobě konzervovány pasterizací.

Skladování omáček

Původně uzavřené a na tmavém místě mohou být omáčky skladovány při pokojové teplotě po dobu jednoho roku nebo déle. Jak se doba skladování prodlužuje, ztrácejí chuť, snižuje se jejich ochucení a blednou. Po otevření patří lahve a tuby do chladničky. Takto uložené budou vydrží 3 až 6 měsíců, hořčice dokonce až rok.

Ujistěte se, že lahve a nádoby jsou pevně uzavřeny, aby omáčky nevyschly. Skladované nechlazené otevřené produkty mohou začít kvasit nebo být vodnaté. Oba naznačují znehodnocení. Omáčky pak již nejsou vhodné ke konzumaci.

Grilovaná omáčka snadno domácí

Nejlepší je připravit si omáčku den předem, pak se ingredience lépe spojí.

Zde jsou další dvě omáčky na grilování pro kutily:

  • Ohnivá kořenící omáčka: budete potřebovat 4 chilli, 3 česnek květy, koriandrová zelenina, 20 g med, 50 g rajčatové pasty, 3 lžíce rybí omáčky a pepř. Nakrájejte chilli a česnek květy velmi malé a promíchejte vše dohromady.
  • Česneková omáčka: smíchejte 30 gramů zakysané smetany, 30 gramů majonézy, 70 gramů Bresso a lžíci mléko. Jemně nakrájejte půlku cibule a dva květy česneku a složte do směsi. Pak dochuťte pepř a přidat trochu kopr.