Léky stimulující metabolismus | Stimulujte metabolismus

Léky, které stimulují metabolismus

Různé přípravky a určité léky na stimulaci metabolismus tuků jsou k dispozici v lékárnách a drogeriích. Některé z nich slibují, že pojí přebytečný tuk a poté ho vylučují. Jiní dosahují rychlé saturace a zvýšení metabolismus tuků díky vysokému obsahu bílkovin.

Je jasné, že takové léky samy o sobě nevedou ke stimulaci metabolismu a hubnutí, ale to je možné pouze dlouhodobě s přizpůsobeným zdravým životním stylem. Kromě přírodních opatření lze metabolismus stimulovat také léky z lékárny. Tyto prostředky by měly být vždy považovány pouze za podporu vyvážené výživy, mohou však vykazovat jasný účinek při energetickém metabolismu.

Potravinové doplňky lze zakoupit v lékárně k vyplnění mezer v strava. Bylo by lepší tyto mezery zaplnit výběrem správných potravin. V lékárně lze zakoupit také určité čajové směsi nebo koncentrované kapsle.

Kromě toho existuje řada produktů, které obsahují určité syntetické látky a jsou určeny ke stimulaci metabolismu. Například L-tyrosin se prodává ve formě prášku nebo tobolek a je určen k krátkodobé stimulaci metabolismu. Různé dietní doplňky jako Almased® nebo Formoline jsou také dostupné v lékárnách.

Ty jsou primárně určeny pro hubnutí a mají specifické složení, které je určeno ke stimulaci metabolismu a řízení příjmu kalorií. Homeopatické léky také slibují zvýšení metabolismu. Rozličný Schüßlerovy soli mají pozitivní vliv na to. Patří mezi ně číslo 9 (Sodík Phosphoricum) a číslo 10 (Sodík Sulfuricum), které mají zažívací účinek. Číslo 15 (Draslík Jodičnan) zmírňuje zánět v žaludek plocha a číslo 22 (Vápník Carboicum) poskytuje tělu více energie pro efektivnější metabolismus.

V případě hypotyreózy stimulujte metabolismus

Štítná žláza funkce je ústředním faktorem v regulaci metabolismu. The hormonů vyrobeno společností štítná žláza stimulují metabolismus různými způsoby. V případě hypotyreóza, tento efekt je ztracen.

Existují vrozené hypotyreóza a získaná hypotyreóza. Metabolismus je pak pomalý, přibíráte a cítíte se ochabnutí. Zde je pro postižené obzvláště obtížné udržovat váhu. Proto by člověk měl stimulovat metabolismus různými způsoby v případě hypotyreóza.

Nejdůležitější je nahradit chybějící hormonů užíváním tablet. L-tyroxin slouží k tomuto účelu. To musí být předepsáno lékařem po důkladném vyšetření a provedeno podle přesného harmonogramu.

To může stimulovat metabolismus takovým způsobem, že nejsou patrné žádné příznaky. V některých případech je problém s hypotyreózou způsoben výrazným jód nedostatek. Je proto důležité přijmout dostatečné množství jód s jídlem jako profylaxe.

K tomu jsou zvláště vhodné ryby. Kromě doplnění hormonů v případě hypotyreózy mohou mít smysl i všechna ostatní opatření, která stimulují metabolismus. Patří mezi ně stimulující strava a mírné, pravidelné sportovní aktivity. I v případě hypotyreózy lze tedy dostatečně stimulovat metabolismus.