Shrnutí | Vodní gymnastika

Shrnutí

Vodní gymnastika umožňuje snížení stresu on kloubydisky, kosti a další zúčastněné struktury. To je zásadní, protože některé nemoci, jako je osteoporóza, revmatismus, ankylozující spondylitida, meziobratlový disk léze, TEP kolen, TEP kyčle, svalové atrofie a mnoho dalších nemusí umožňovat normální trénink na souši. Kromě toho lze vztlak vody a odolnost proti vodě použít také k zesílení speciálních cvičení a dosažení silnějšího tréninkového efektu.

Dokonce i „zdraví“ lidé často používají „aqua“ fitness „trénovat svou osobní kondici. Hotely v prázdninových zemích často nabízejí odpovídající kurzy aqua gymnastiky. Další výhodou vodní gymnastika je skupinová dynamika, která je vytvářena počtem účastníků kurzů.

To obvykle vede ke zvýšení motivace účastníků a tím k pocitu úspěchu, což může zase urychlit proces hojení. Celkově vzato, vodní gymnastika mohou a měli by být použity postiženými jako prostředek prevence nebo rehabilitace. Dalším podnětem je jistě podpora veřejnosti zdraví pojišťovny, protože ne všechny náklady si musí pacient hradit sám.