Vitamin K2

Úvod

Vitamin K je jedním z mnoha nezbytných vitamíny. Vyskytuje se přirozeně ve dvou různých formách - jako K1 a K2. Zatímco vitamin K1 se nachází ve všech zelených rostlinách, vitamin K2 produkuje bakterie.

Projekt bakterie našeho střevní flóra může také částečně tvořit vitamin a dodávat mu tak tělo. Ještě jeden důvod k udržení zdraví střevní flóra. Do určité míry lze mírně méně aktivní vitamin K1 převést na formu K2.

Vitamin K přebírá důležité funkce v lidském těle. Jako předpoklad pro vznik určitých koagulačních faktorů hraje důležitou roli v krev koagulace. Vitamin K je také ovlivňujícím faktorem v vápník vyvážit: podporuje tvorbu kostí a zabraňuje nadměrné kalcifikaci krev plavidla.

Výsledkem je, že trombózy, srdce útoky a mrtvice se vyskytují méně často. Ochranný účinek při vývoji rakovina také již byla stanovena. Zdravý strava při vědomém příjmu potravin obsahujících vitamín K chrání zdraví mnoha způsoby a lze je usnadnit mnoha malými tipy. Pokud strava není dostatečné nebo jídlo nelze konzumovat v dostatečném množství pro zdraví důvody, dietní doplňky může být použito.

Dávkování

Denní potřeba vitaminu K nebo K2 se u mužů a žen liší. Potřeba mužů je 80 μg (mikrogramů), zatímco ženám pouze 65 μg. Referenční rozmezí - rozsah, ve kterém by měla hodnota vitaminu K ležet v a krev test - je nejen velmi variabilní při 0.15 až 1.5 μg na litr krve, ale také silně závisí na posledním příjmu potravy.

Vzhledem k tomu, že novorozenci zpočátku nemají dostatek zásob vitaminu K, je všem dětem podáván vitamin K během prvních tří rutinních testů (U1-3). To se provádí pomocí ústa s dávkou 2 mg na vyšetření. Pro dospělé platí jiné dávky, pokud se má vitamin K užívat navíc ve formě kapek nebo pilulek.

Přesné množství je třeba vždy projednat s ošetřujícím (rodinným) lékařem. Existují však určité pokyny, které se obvykle dodržují. Pacienti, kteří již užívají léky na ředění krve, by si měli denně vzít pouze 45 μg vitaminu K2.

Zdraví lidé, kteří ještě nedosáhli 50. roku života a denně ne více než 2500 jednotek Vitamin D vzít, může zvýšit dávku až na 100 μg. Pokud je v rodinné anamnéze cévní onemocnění nebo úbytek kostní hmoty (osteoporóza), nebo pokud pacient již trpí časnými stadii zmíněných onemocnění, lze dávku znovu zdvojnásobit na 200 μg. Předávkování není možné u dospělých, ale je možné u novorozenců - žloutenka může nastat.