Zpětné školení na zařízení - které z nich jsou vhodné? | Cvičení na záda - doma nebo ve studiu, takhle to můžete udělat!

Zpětné školení na zařízení - které z nich jsou vhodné?

Zpět trénink zvládne kdokoli a kdekoli - v zásadě není potřeba žádné další vybavení. Nyní však existuje řada tzv. Zpětných trenérů, kteří školení zintenzivňují.

 • Klasický trenažér je velká multifunkční cvičební pomůcka, která se primárně zaměřuje na svaly zadního extenzoru.

  V nejlepším případě břišní a přední stehno svaly mohou být také trénovány jako protivníci. Z ohnuté polohy se horní část těla narovná proti odporu s pevnými nohami.

 • Projekt Hyperextension sklonová lavice je vhodná pro trénink zad na stroji s využitím vlastní tělesné hmotnosti. Stehna spočívají na podložce, dolní končetiny jsou fixovány podložkou. Horní část těla je volná a vzpřímená.

  Cvičenec je tedy ve vzpřímené poloze s cca. 45 ° sklon celého těla dopředu ve výchozí poloze. Horní část těla je nyní pomalu a kontrolovaně vedena dolů a poté znovu narovnána.

 • Další populární podformou zadních trenérů jsou takzvané trenéry gravitace / inverze.

  Zařízení je konstruováno tak, aby umožňovalo lékaři být v poloze nad hlavou. Uživatel vstoupí do polstrovaného držáku nohy, nechá zapadnout bezpečnostní západku a posune svou váhu dozadu. Uživatel leží natažený na gauči, který lze zvednout do svislé polohy hlava pozice.

  Tím se uvolní namáhání meziobratlových plotének a protáhne se páteř.

 • Pojem „zadní trenér“ zahrnuje také řadu takzvaných malých zařízení, která lze použít trénink zad. Patří mezi ně například „Thera-Band“ - tenký latexový pás, který je široký asi 12 cm a dlouhý 1–2 metry. Je k dispozici v různých barvách a silách / odolnosti.

  Je univerzální, nákladově efektivní a snadno použitelný. U mnoha produktů obdrží kupující přehledový list s různými návrhy cvičení.

 • Míč Pezzi lze také použít jako zadní trenažér. Míč se díky tvarovatelnému a měkkému tvaru optimálně přizpůsobuje tělu.

  Velikost míče však musí odpovídat velikosti těla. Kalkulačka velikostí je uvedena na stránkách produktů. Kromě široké škály aplikací budete vždy trénovat své vyvážit, takže jsou řešeny také hluboké svaly.

 • Dalším trenérem zad je Flexibar oscilační tyč.

  Jedná se o tyč o délce 1 až 2 metry ze skleněných vláken, která je oběma rukama držena v různých počátečních pozicích a vibrována. Umožňuje snadné silový trénink a vytrvalost výcvik. Záda, pánevní dno a trupové svaly jsou řešeny stejně a procvičují se hluboké svaly.

 • Téměř každý ví a velmi efektivní jsou také malé a činky. Spolu s cvičební podložkou lze provádět mnoho cvičení ke stabilizaci a posílení zadních svalů.