Komprese nervových kořenů v krční páteři Fyzioterapie pro kompresi nervových kořenů v hrudní páteři

Komprese nervových kořenů v krční páteři

V oblasti krční páteře nervový kořen komprese vede ke zúžení a přímé komprimaci mícha (myelon). Tím se snižuje krev tok v postižených mícha oblast a poškodí ji (myelopatie). Bolest dochází k vyzařování do paží.

Dále se také setkáváme s nejistou chůzí, ochrnutím paží a / nebo nohou a parestézií, zejména paží. Zmenšeno reflex v náručí a zvýšil noha reflex často se vyskytují. Poruchy potence nebo měchýř a konečník poruchy následují jako pozdní příznaky.

Tzv. Dermatomy (oblasti kůže) a identifikační svaly, které zásobuje pouze jeden pár páteře nervy, jsou považovány za referenční bod pro určení, v jaké výšce se nachází léze páteře. Například poškození nervových kořenů v oblasti krčních obratlů 5 a 6 znamená, že paže již nemůže být ohnuta. Kromě toho dochází k parestézii na vnějším okraji bicepsového svalu.

Reflexní test bicepsová šlacha může sloužit jako další potvrzení diagnózy. Při léčbě nervový kořen komprese v krční páteři, bolest úleva je prvním krokem. Toho lze dosáhnout injekcí lokální anestetika a protizánětlivé léky, jako jsou kortikosteroidy. V následujícím textu je cílem ulehčit krční páteři a svalové stabilizaci. Následující články by vás mohly také zajímat:

  • Sevřený nerv v krční páteři
  • Bolest v krční páteři
  • Zasunutý disk v krční páteři - fyzioterapie
  • Fyzioterapeutická myelopatie

Komprese nervových kořenů v bederní páteři

A nervový kořen komprese v bederní páteři je nejčastější radikulopatií, tvoří asi 90%. Je to způsobeno zvláštním namáháním bederních obratlů při zvedání břemen a tlakovým a tlakovým zatížením způsobeným skoky a podobně. Postiženy jsou zejména obratle LWK 4/5 (bederní obratle) a LWK 5 / SWK 1 (křížové obratle).

Pokud je příčinou herniovaný disk, bolest se vyskytuje v přední, vnější nebo zadní části noha. Bolest tedy vyzařuje do nohou. Posunuté obratle (spondylolistézy) nebo degenerativní rozpad kostí a chrupavka (osteochondróza) může také komprimovat nervové kořeny v bederní páteři.

Spondylolistéza je často pozorována u sportovců, kteří během tréninku generují enormní zátěž na bederní páteř. Například gymnastky, motýl plavci nebo kulturisté. Těla obratlů se díky vysokému zatížení v oblasti bederní páteře stávají klínovitými, a proto mají tendenci klouzat dopředu (ventrálně).