Curry Herb: Aplikace, ošetření, zdravotní výhody

Italská slaměnka (Helichrysum italicum) je také známá jako kari bylina. Jiná jména zahrnují The Immortal, Sun Gold, Italská slaměnka, italská Sun Gold a Curry Bush. Keřovitá rostlina patří do rodu slámy (Helichrysum). Celkově tento druh rostliny zaznamenává 600 různých rodů.

Výskyt a pěstování italské jahody.

Už staří Řekové a Římané věděli, jak ocenit jeho léčivé vlastnosti. Lidová medicína používala slunce zlato na různé ženské nemoci, problémy s močením a hadí uštknutí. Kari bylina splňuje své jméno, protože je to keřovitá rostlina, která zaujme svou jasně žlutou barvou a příjemně voní po kari. Nejen, že je italská jahoda oblíbená jako bylina a koření, ale také se používá jako léčivá rostlina. Svým vzhledem, celkovým květenstvím umbelliferous a částečným květováním ve tvaru koše patří do rodiny kompozitních rostlin (Asteraceae) a do řádu asteraceae. Capitulum je zvonovité a zlatožluté, listeny jsou uspořádány ve formě střešních tašek v několika řadách. Pochází ze středomořské oblasti a ve střední Evropě nebyl dlouho znám. Název italská jahoda je poněkud zavádějící, protože populace divokých rostlin pochází z Turecka, Maroka, Alžírska, Tuniska a zemí jižní Evropy. Nepochází tedy výhradně z Itálie. Pokud by to nemělo jasně žlutou barvu, byla by curryweed docela nenápadná rostlina. Je to vždyzelený poloker, který dorůstá až sedmdesát centimetrů vysoký a hustý. Má štíhlé kořeny a jako lidový název slunce zlato naznačuje, cítí se jako doma na slunných místech. Listy jsou stříbřitě šedé nebo stříbřitě zelené a zužují se do špičky ve tvaru lancety a jehly. Vizuálně připomínají listy rozmarýna or levandule. Italská jahoda obsahuje různé éterické oleje, které jsou zodpovědné za aromatickou vůni kari. Čerstvý déšť zesiluje vůni. Stonka (osa výhonku) je zpočátku nestabilní a s přibývajícím věkem roste dřevnatěji. Plody obsahují hnědá a oválná semena. Středomořská rostlina milující slunce však na své umístění neklade velké nároky. Půda musí být nízko humusová, písčitá a dobře zavlažovaná (drenážní), ale zamokření není žádoucí.

Účinek a aplikace

V německé kuchyni je kari bylina méně známá, zatímco ve středomořských zemích je velmi oblíbená koření. Rostlina by neměla být zaměňována s kari prášek, Který se skládá z koriandr, kardamon, pepř, kmín a muškátový oříšek. Italská jahoda získala populární název kari bylina jen kvůli svému vzhledu, žluté barvě a typickému zápach kari. Je však také známá jako léčivá bylina v severních zeměpisných šířkách. Už staří Řekové a Římané ocenili jeho léčivé vlastnosti. Ve středověkých bylinných knihách byl uveden jako Helichrysum, ačkoli jeho léčivá síla nebyla v té době tak známá. Lidová medicína používala sluneční zlato na různé nemoci žen, problémy s močením a uhryznutí hadem. Moderní metody naturopatie také oceňují žlutou rostlinu keřů pro mnoho ingrediencí. Mají protizánětlivé, spazmolytické, antibakteriální, expektorans, protiplísňový, relaxační, dekongesční a hojení ran účinky. Bylina kari se používá pro kašel, bronchitida, pro čištění ran, mírné depresenervózní neklid kůže problémy, jako jsou nečistoty, svědění a ekzém, hemoroidy a modřiny. Rostlinné složky italské jahody se zpracovávají jako masti a používají se proti všem druhům kůže problémy. Flavonoidy a éterické oleje jsou zodpovědné za léčivé účinky. V kosmetických výrobcích, jako jsou zvlhčovací spreje, se také používají složky kari byliny. Účinný proti je čaj připravený ze sušených květů a listů rostliny studený příznaky. Dvě čajové lžičky kari byliny se používají na 250 mililitrů voda. Lékárny také nabízejí italskou slámu jako hotovou bylinnou směs. Rostlinný éterický olej je velmi populární. Prodává se pod názvem organické helichrysum. Známý jako imortellový olej a používá se v něm aromaterapie a někdy se nazývá arnika díky svému protizánětlivému účinku. Olej se osvědčuje kůže záněty a modřiny a zaznamenává hemolytické vlastnosti, které mají silnou obnovu buněk a regenerační účinek na kůži a tkáně. Odpovědný za to je seskviterpen Ketony obsažené v oleji. Slaměnkový olej lze bezpečně aplikovat na pokožku v čisté formě, což ji odlišuje od většiny jejích „kolegů“, protože tyto oleje za žádných okolností za normálních okolností nesmí přijít do styku s lidským organismem v nezpracované formě.

Důležitost pro zdraví, léčbu a prevenci.

Bylina kari je bezpečná a proto není toxická. Z tohoto důvodu je sluneční zlato velmi oblíbené jak jako koření rostlin a v přírodní medicíně. Homeopatie oceňuje také všestrannou rostlinu díky vysoce účinným látkám tanin, glykosidy, flavonoidy, éterické oleje a naringeniny. Helichrysum italicum je rostlina s mnoha prospěšnými vlastnostmi, kterou mohou využívat i lidé bez zvláštních bylinných znalostí. Nejjednodušší forma aplikace je však homeopatické léky jako kuličky, tablety nebo mast. Masti založené na nemortelle jsou vynikající proti hemoroidy a rychle slábnout jizvy. Esenciální olej se také osvědčil jako účinný prostředek proti omrzlina v zimě a úžeh v létě. Italská jahoda se zpracovává na výrobu éterického oleje v oblasti Piemontu v Itálii v ekologických lihovarech a poté se uvádí na trh. Pro aromaterapie, olej z kari keře je důležitým přírodním prostředkem, který má pozitivní vliv na celkovou pohodu, stejně jako na chronické potíže, jako je kašel a bronchitida.