Transplantace ledvin a posmrtný život

Jakmile dorazí vytoužený hovor, všechno se musí stát velmi rychle - dárce ledvina se přesadí nejpozději 24 hodin po odběru. Postižená osoba nesmí nic jíst ani pít a musí okamžitě odejít na kliniku. Tam bude znovu pečlivě vyšetřen.

Skutečná operace se provádí pod Celková anestezie a trvá asi 2 až 3 hodiny. Dárce ledvina s krev plavidla a močovod je implantován do pravé nebo levé oblasti třísla, protože tam jsou zvláště přístupné velké pánevní cévy pacienta. Za tímto účelem je přibližně 20 cm dlouhý kůže řez je proveden asi 10 cm pod a po straně pupku. Ledviny plavidla dárce ledvina jsou spojeny s pánevními cévami a močovod nového orgánu je připojen k moči měchýř.

Staré ledviny jsou obvykle ponechány na místě, protože nezasahují a další operace by zvýšila riziko komplikací. Nová ledvina, i když je docela chráněna v pánevní dutině, je umístěna blíže k břišní stěně než ta stará a lze ji tam dokonce nahmatat. Obvykle se ujme své funkce během 2 až 7 dnů, nejpozději po 2 týdnech. Pacient se obvykle rychle zotaví. The kůže svorky jsou odstraněny po přibližně 10 dnech a celková doba pobytu v nemocnici je 3 až 8 týdnů.

Jaké komplikace mohou nastat?

Komplikace se objevují hlavně okamžitě po operaci. Tyto zahrnují okluze ledvin plavidla by krev sraženiny a netěsnosti ze spojovacích stehů. Nejobávanější je však odmítnutí štěpu a infekce. V mnoha případech lze potíže zvládnout včas přiměřeně terapie aniž by postižená osoba ztratila nový orgán.

Život s novou ledvinou

Ihned po operaci, droga terapie je zahájeno, aby se zabránilo odmítnutí. Tyto imunosupresiva je třeba brát na celý život a podle přísného režimu. Protože potlačují imunitní systém, pacienti jsou náchylnější k infekcím.

Ostatní drogy lze použít pouze po konzultaci s lékařem - dokonce bolest hlavy tablety or homeopatické léky může mít fatální následky. Pravidelné kontroly jsou také nesmírně důležité pro kontrolu funkce nové ledviny a dávkování léků a pro včasné zjištění komplikací.

Speciální strava není nutné, ale strava by měla být vyvážená a s nízkým obsahem soli, cholesterolu, tlustý a cukr. Práce, sport, cestování, těhotenství - v zásadě je všechno možné, pokud je to extrémní stres je vyloučeno.

Vyhlídky na dlouhodobý život s cizí ledvinou jsou nyní díky této mocné docela dobré drogy. U jednoho z deseti pacientů jsou ledviny v prvním roce odmítnuty a pacient musí pokračovat dialýza. Po pěti letech funguje ledvina dárce u 70 až 80% pacientů stále hladce. Mezitím existují lidé, kteří již žijí se svou novou ledvinou více než 30 let!