Fyzioterapie obecně | Cvičí tenisový loket

Fyzioterapie obecně

Ve fyzioterapii se jako terapeutické médium často používá chlad a teplo tenis loket. Oba se obvykle používají jako příprava na následné sezení a fyzioterapii. Chlad a teplo však lze použít i jako samostatný obsah terapie.

Obvazy s bolestjako doléčení mohou pomoci zklidňující nebo protizánětlivé masti tenis loket, stejně jako speciální masáže ve formě příčného tření k protažení zkrácených extenzorových svalů a zlepšení pružnosti šlachy. Dnes je čím dál více pacientů léčeno šok vlnová terapie pomocí ultrazvuk pulzy. Jedním z důležitých léčebných obsahů fyzioterapie jsou terapeutická cvičení. Ty se provádějí při fyzioterapii s fyzioterapeutem nebo samostatně doma pacientem. Následující cvičení lze provádět samostatně doma.

Tenisový loket - Definice

tenis loket, známý také jako epikondylitida humeri radialis, je dráždivý stav určitých úponů šlach svalů dolní části paže. Nejčastější příčinou je přetížení. Dotčeni jsou jak sportovci, tak nešportovci.

Postižené svalstvo v tenisový loket, obvykle Musculus extensor carpi radialis brevis, začíná u vnějšího lokte a odtáhne se odtud směrem k ruce. Hlavním úkolem těchto svalů je natáhnout a vytáhnout ruku a prsty. Podráždění šlachy ovlivněný tenisový loket je cítit na vnější straně loktu a ne na vnitřní straně jako u loktu golfisty. v tenisový loket, šlacha u původu předloktí svaly, což je laterální epikondylus, je bolestivé.