Fyzioterapeutická opatření Dysplázie kyčle - cvičení z fyzioterapie

Fyzioterapeutická opatření

Příčiny dysplazie kyčle mohou to být vícečetná těhotenství, předčasné porody, rodinná anamnéza a postavení dítěte v matčině lůně. Ihned po narození, asymetrie, potíže s únos a může být detekován gluteální záhyb. An ultrazvuk zkoumání nakonec poskytuje jasnost.

Největší riziko v kyčelní kloub dysplazie je riziko dislokace kvůli opožděnému zkostnatění acetabulární střechy. Ve fyzioterapii pro dysplazie kyčle, je obzvláště důležité pozitivně ovlivnit pohyblivost kloubů a polohu femuru hlava. Fyzioterapeut nejprve otestuje pohyblivost kyčle, zejména rotaci.

Ve většině případů existuje omezení rotace, které je způsobeno špatnou fixací kyčle v jamce. Mobilizace postiženým směrem a manuální terapie aktivuje metabolický proces, který je určen k odstranění bolest mediátoři. Navíc femorální hlava se uvede do správné polohy.

Mobilita se z dlouhodobého hlediska zlepšuje, takže lze také zvýšit zátěž při sportu. Kromě přímé mobilizace v kloubu by měl být snížen i tonus svalů. Ve většině případů je zvýšený tonus v oblasti adduktory, které lze snížit technikami měkkých tkání.

Pokud jsou jiné oblasti svalstva pravděpodobně napjaté kvůli nesprávnému zatížení, lze to také zlepšit technikami měkkých tkání nebo fasciálním řešením. Doporučuje se také analýza chůze, protože příznaky se zhoršují kvůli nesprávné zátěži při chůzi. To odhaluje další svalovou nerovnováhu, kterou lze vhodným způsobem trénovat silový trénink. Vložky mohou také pomoci zlepšit vzor chůze. Ty by měly být předepsány lékařem. Články „Fyzioterapie pro poruchy kyčle“, „Cvičení pro poruchy chůze“A„ Fyzioterapie pro dětství dysplazie kyčle„Může vás také zajímat.

Je fyzická aktivita povolena u dysplazie kyčelního kloubu?

Sport v případě dysplazie kyčelního kloubu obecně není problém. Aby se však zabránilo zhoršení a začínajícímu artróza nebo možná dislokace, posílení a strečink cvičení by měla být prováděna nepřetržitě a doprovázena fyzioterapií. Dále je třeba se vyvarovat nadměrného skákání a zastavení sportu, protože tlak na kyčelní kloub je velmi vysoká.

Jogging je třeba se vyhnout také během akutní fáze, ale lze je jemně obnovit, jakmile příznaky ustoupí a svalová síla se zlepší. Jemné sporty jako plavání nebo jízda na kole nejsou žádný problém. Jóga, Pilates a další relaxační sporty jsou velmi účinné strečink svaly obklopující boky.